„Zrządzenie losu” powieść Mikołaj Wyrzykowski e-book

15.00

Trójka przyjaciół wyrusza w podróż do Francji: pragną odejść od utartych schematów codzienności, aby odnaleźć radość życia, o której tyle słyszeli. Jest to wędrówka w poszukiwaniu własnego raju oraz ludzi, z którymi ten raj można dzielić. Bohaterowie są młodymi ludźmi, którzy niedługo będą musieli wybrać kierunek, w którym podąży ich życie. Boją się przyszłości, która tonie we mgle, czują się obco na tym świecie, gdzie marzenia traktowane są jak produkty w supermarkecie. Wyruszają więc w podróż, która trwa miesiąc, dwa, całe życie, i próbują odnaleźć swoją tożsamość, gwiazdę, za którą mają podążać.

 

Mikołaj Wyrzykowski: 19 lat, podróżuje i pisze. Rozmawia w języku polskim, francuskim i angielskim, jego pasją jest pisanie, ale także muzyka, gra na gitarze i pianinie. Ukończył Międzyszkolne Warsztaty Dziennikarskie oraz Studium Reportaży w Bydgoszczy. Autor publikacji prasowych, wywiadów oraz reportaży. Napisał sześć książek: „Opowieści z Sosnowego Lasu”, „Kudłacze w Podróży: Włochy na trzy collie”, „Zrządzenie losu”, powieść o bardziej i mniej przypadkowych przypadkach podczas podróży do Francji, wydaną w języku polskim i angielskim oraz „Wspomnienie chwili obecnej”, tomik poezji dostępny również w wersji polskiej oraz angielskiej. W 2016 roku jako e-book został wydany tomik poezji „Koncert na drugim brzegu” oraz tomik opowiadań „Wszystkie wschody słońca”.

Stypendysta Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz Fundacji Pasjopolis. Dotychczas zrealizował projekty: „Kudłacze w Podróży w Radio Kielce (2013)” „Francja z Pasją ( 2014)” , Szlakiem francuskich winnic oraz „Szlakiem św. Jakuba- Camino Polaco ( 2015)”.

Opis

Powieść pisałem w Prowansji, jest ona inspirowana pobytem w tej Krainie Słońca: to połączenie reportażu oraz literatury, tego co zdarzyło się naprawdę i tego co wymyślone. Historia opowiadana jest przez młodego pisarza, przerywana jego opowiadaniami, które rodzą się z inspiracji tego, co widzi i przeżywa. Każda postać, w podróży i opowiadaniach, jest połączona z innymi postaciami…

Książka mówi o tym, że życie jest wielkie i że każdy z nas powinienem mieć w sobie coś ze Słońca. Jest to również opowieść o ludziach w moim wieku, ich radościach i rozterkach, rzeczywistości, z którą muszą sobie radzić. I radzą sobie, ponieważ nie są sami. W podróży towarzyszy im coś jeszcze – pojedynczy błysk, cudownie niewytłumaczalny, splot okoliczności, który na zawsze potrafi zmienić życie. Nasze życia nie zależą tylko od nas, wszyscy podlegamy zrządzeniom losu. Czy są to jednak przypadki, czy może przeznaczenie?